Anasayfa
Facebook
Google+
İnstegram
Twitter
İletişim

Yemlik Kilitleri

Yemlik kilitleri, hayvanların yemlikte dikine durarak gereğinden fazla yer kaplamalarını ve yemlikte rekabet nedeni ile verim düşüklüğünü önler. Ayrıca hayvanlara yapılacak işlemlerde (aşı, ilaç yapımı, tohumlama gibi) hayvanların kolayca ve strese sokulmadan tutulmalarına yarar.

Yemlik kilitleri, sağlam ve uzun ömürlü olmalı, hayvanları yaralayacak kısımları bulunmamalı, özenli ve kaliteli üretilmelidir.

 

  1. Yemlik kilitleri patentli üçgen profil şaseli olarak imal edilmiştir. Bu sayede galvaniz kaplama tüm metal aksamın içini ve dışını kaplar, yüksek mukavemet sağlar.
  2. Yüksek kaliteli sıcak daldırma galvaniz sayesinde çok uzun ömürlüdür. Kullanılan çelik malzeme benzerlerine göre çok daha hafif, fakat daha sağlam yapıya sahiptir.
  3. Hayvanların kilitteyken herhangi bir nedenle (başka hayvanın üstüne atlaması, ayağının kayması gibi) düşmesi halinde düşen hayvan kolaylıkla kurtarılabilecek kilit düzenine sahiptir (Güvenli kilit).
  4. Hayvanları topluca yakalamak veya bireysel olarak yakalamak mümkündür.
  5. Yemlik kilitleri uluslararası standartlara göre imal edilir. Yüksekliği omuz yarası yapmayacak şekilde tasarlanmıştır.